| Type | Battery |
| Brand compatibility | Sokkia |
| Compatibility | SHC-236, SHC-336 |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 6800 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery capacity | 25.2 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 0.787" (20 mm) |
| Depth | 0.866" (22 mm) |
| Height | 2.68" (68 mm) |
| Weight | 3.17 oz (90 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 0.787" (20 mm) |
| Package depth | 1.73" (44 mm) |
| Package height | 2.68" (68 mm) |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: M196D, TM-P60
Brand: CoreParts
Reference: 1000AB01, 318-043-002, 318-043-012, 318-043-022
Brand: CoreParts
Reference: 55-002148-01, 55-0211152-02, 55-060112-86, 55-060117-05, 55-0601
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPOS-BA0269, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle