Description
Z-Perform 1000T
2820 per roll, 4 per case, per pack.
Media Size- 3.937" x 1.9685 "
- 100 mm x 50 mm
Media Format- Roll
Compatible Printers105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus.
Zebra Z-Perform 1000T. Product color: White, Label type: Z-Perform 1000T, Type: Die-cut label. Label width: 3.94" (10 cm), Label height: 1.97" (5 cm), Size (imperial): 3.937". Labels per pack: 11280 pc(s), Labels per roll: 2820 pc(s)
| Product color | White |
| Label type | Z-Perform 1000T |
| Type | Die-cut label |
| Format | Roll |
| Material | Paper |
| Print technology | Thermal transfer |
| Adhesive type | Permanent |
| Finish type | Matte |
| Label width | 3.94" (10 cm) |
| Label height | 1.97" (5 cm) |
| Size (imperial) | 3.937" |
| Core diameter | 3" (7.62 cm) |
| Labels per pack | 11280 pc(s) |
| Rolls per pack | 4 |
| Labels per roll | 2820 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Details
87394, 35-87394
2026-05-28
New
Data sheet
- Type
- Die-cut label
- Product color
- White
- Harmonized System (HS) code
- 84439990
- Format
- Roll
- Material
- Paper
- Print technology
- Thermal transfer
- Size (imperial)
- 3.937"
- Finish type
- Matte
- Klebetyp
- Permanent
- Labels per pack
- 11280 pc(s)
- Label type
- Z-Perform 1000T
- Label width
- 3.94" (10 cm)
- Label height
- 1.97" (5 cm)
- Rolls per pack
- 4
- Labels per roll
- 2820 pc(s)
- Core diameter
- 3" (7.62 cm)
Specific References
- EAN13
- 5711783202899
- MPN
- 87394