Zebra Z-Perform 1000T, White, Self-adhesive printer label, Paper, Thermal transfer, Permanent, Universal
| Product color | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Material | Paper |
| Print technology | Thermal transfer |
| Adhesive type | Permanent |
| Purpose | Universal |
| Shape | Rectangle |
| Label width | 0.984" (2.5 cm) |
| Label height | 0.512" (1.3 cm) |
| Maximum roll diameter | 5" (12.7 cm) |
| Core diameter | 1" (2.54 cm) |
| Labels per roll | 4500 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Data sheet
Specific References
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Zebra Z-Perform 1000T, White, Self-adhesive printer label, Paper, Thermal transfer, Permanent, Universal
check_circle
check_circle