Zebra Z-Perform 1000T, White, Self-adhesive printer label, Die-cut label, Roll, Paper, Thermal transfer
| Product color | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Die-cut label |
| Format | Roll |
| Material | Paper |
| Print technology | Thermal transfer |
| Adhesive type | Permanent |
| Finish type | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA), Latex |
| Label width | 2.24" (5.7 cm) |
| Label height | 1.26" (3.2 cm) |
| Maximum roll diameter | 5" (12.7 cm) |
| Core diameter | 1" (2.54 cm) |
| Labels per pack | 25200 pc(s) |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 2100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 800262-205
Brand: Capture
Brand: Capture
Brand: Zebra
Reference: 880710-069
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Reference: 35-800740-605
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Zebra Z-Perform 1000T, White, Self-adhesive printer label, Die-cut label, Roll, Paper, Thermal transfer
check_circle
check_circle