HP 499250-301-RFB, 460 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 92%, Server, Proliant DL180/DL160/DL360/DL385/DL380 G6
| Total power | 460 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Efficiency | 92% |
| Purpose | Server |
| Compatible products | Proliant DL180/DL160/DL360/DL385/DL380 G6 |
| Product color | Metallic |
| Width | 1.5" (38.1 mm) |
| Depth | 3.4" (86.3 mm) |
| Height | 7.5" (190.5 mm) |
| Weight | 3 lbs (1.36 kg) |
Data sheet
Specific References
Reference: NDR-240-48
Brand: Planet
Reference: AMGPSU-I48-P480A-K
Brand: AMG
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128253587
Brand: Fujitsu
Reference: 99001346, 99007353
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 499250-301-RFB, 460 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 92%, Server, Proliant DL180/DL160/DL360/DL385/DL380 G6
check_circle
check_circle