Reference: 110900
Brand: Brady
| Number of simultaneously connected devices (max) | 3 |
| Product color | Black |
| Charger compatibility | Universal |
| Power bank & device charging at once | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Shape | Rectangle |
| LED indicators | Battery level |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 27000 mAh |
| Charging source | USB |
| Fast charging | Yes |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery capacity | 99.9 Wh |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 20 W |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-A output ports | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Input voltage | 5/9/12 V |
| Input current | 3/2/1.5 A |
| Port 1 output power | 22.5 W |
| Port 2 output power | 20 W |
| Port 1 output current | 3 A |
| Port 2 output current | 3 A |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
| Width | 2.69" (68.3 mm) |
| Depth | 5.72" (145.3 mm) |
| Height | 1.52" (38.7 mm) |
| Weight | 20.8 oz (590 g) |
| USB Type-C cable length | 11.8" (30 cm) |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Package width | 4.33" (110 mm) |
| Package depth | 1.77" (45 mm) |
| Package height | 8.66" (220 mm) |
| Package weight | 24.7 oz (700 g) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128277858
Brand: Lenovo
Sandberg 320-43, 27000 mAh, Lithium-Ion (Li-Ion), 3.7 V, Black
check_circle
check_circle