| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Adjustable output voltage | No |
| Certification | CE |
| Detachable power connectors | No |
| Housing material | Plastic |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 15 W |
| Output voltage | 5 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Product colour | Black |
| Purpose | Notebook |
| Batteries included | No |
| Overload protection | Yes |
| Short circuit protection | Yes |
| Included power plug types | EU |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Connector(s) | Plugs:USB-C |
| AC adapter output current | 3 A |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Plug 1 dimensions | Plugs:USB-C mm |
| Power | 15 W |
| Power consumption (standby) | 0.1 W |
| Brand Name | CoreParts |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: ADP-65JH BB,04G2660031U0,04G2660047L1,04G266003162,04G266003163
Brand: ASUS
Reference: FA180PM111
Brand: CoreParts
Reference: AD-4214N, GH17P, AD-4214L, BN44-00080A, SCV420108, BN44-00058A
Brand: CoreParts
Reference: 36200566, 36200567, 36200585, 5A10J40316, 5A10J40321, GX20H34897
Brand: CoreParts
Reference: H6Y89AA, 99111923
Brand: HP
Reference: DESKTOP USB-C , TYPEC, TYPE-C, 2YK0F, 3VT2F, JJV9D, 4X20M26278
Brand: CoreParts
Reference: 239704-001, 384019-001, 402018-001, 417220-001, 585818-801, 5873
Brand: CoreParts
Reference: USB-C TO USB-C ADAPTER, FEMALE USB-C TO FEMALE USB-C ADAPTER
Brand: CoreParts
Brand: Ubiquiti
Reference: 835618
Brand: Ubiquiti
check_circle
check_circle