| HP GTIN (EAN/UPC) | 889899460573, 889899460634 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 889899460573; (ABU) 889899460634 |
| Compliance certificates | CCC/CE/Federal Communications Commission (FCC) |
| Product colour | Black |
| AC port type | C6 |
| Adjustable output voltage | No |
| HP segment | Home |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 90 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Box contents | AC power adapter; 1 Power Cord; Warranty Card |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: MD836ZM_A, 0A001-00350100
Brand: CoreParts
Reference: 725062
Brand: HP
Reference: 585823-800, 609940-001, MBA50009, 99111743
Brand: HP
check_circle
check_circle