| Brand compatibility | HP |
| Case type | Messenger case |
| Colour name | Black |
| Compatibility | Fits most 15.6-inch diagonal laptops. |
| HP segment | Business |
| Material | Polyester |
| Maximum screen size | 15.6 " |
| Product main colour | Black |
| Protection features | Water resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Pallet gross weight | 118080 g |
| Pallet weight (imperial) | 259.78 lbs |
| Water-resistant | Yes |
| Box contents | HP Renew Business 15.6-inch Laptop Bag; Documentation |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: W126087809
Brand: Lenovo
Brand: Kensington
Reference: 661914-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle