Lanview MO-10070H, Copper, 1000 Mbit/s, SFP, 3937" (100 m), 10BASE, 100BASE, 1000BASE, Silver
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE, 100BASE, 1000BASE |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Silver |
| Form factor | SFP |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compatible products | 10070H |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.63" (16 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.472" (12 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 49Y4218
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-C53-40
Brand: Lanview
Reference: MFEFX1
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-ZR
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Brand: Intel
Reference: DEM-310GT
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-LR4-S_, QSFP-100G-LR4-S, QSFP-40G-LR4-RF
Brand: Lanview
Reference: JL563A, JL563B, JL563C
Brand: Lanview
Lanview MO-10070H, Copper, 1000 Mbit/s, SFP, 3937" (100 m), 10BASE, 100BASE, 1000BASE, Silver
check_circle
check_circle