Lanview MO-SRX-XFP-10GE-LR, Fiber optic, 10000 Mbit/s, XFP, LC, 9/125 µm, LR
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | XFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| SFP transceiver standard | LR |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Cabling technology | 10GBASE-LR |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: JD092BJD092
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: Q_DA0001
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 991364
Brand: Cisco
Reference: 0231A0A6
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-LR, SFP-10G-LR-S, SFP-10G-LR _ , MA-SFP-10G-LR
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-T
Brand: Lanview
Reference: UF-MM-1G, UACC-OM-MM-1G-D-2
Brand: Lanview
Lanview MO-SRX-XFP-10GE-LR, Fiber optic, 10000 Mbit/s, XFP, LC, 9/125 µm, LR
check_circle
check_circle