Lanview MO-TEL-GEN-LX, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, LX, 787401.6" (20000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | LX |
| Maximum transfer distance | 787401.6" (20000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Link budget | 15 dB |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic |
| Form factor | SFP |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Compatible products | Teltonika TEL-GEN-LX |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 4.21" (107 mm) |
| Depth | 2.56" (65 mm) |
| Height | 0.906" (23 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: AT-SP10SR
Brand: Lanview
Reference: 453154-B21
Brand: Lanview
Reference: TL-SM321B
Brand: Lanview
Reference: 02311BKT
Brand: Lanview
Reference: JL563A, JL563B, JL563C
Brand: Lanview
Reference: 10088
Brand: MikroTik
Reference: 3CSFP92
Brand: Lanview
Reference: 10GB-LR-SFPP
Brand: Lanview
Reference: 407-BBWL, KJ4F8, PGYJT, SFP-10G-T
Brand: Lanview
Reference: AT10027-ID-R
Brand: Lanview
Lanview MO-TEL-GEN-LX, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, LX, 787401.6" (20000 m)
check_circle
check_circle