Reference: 110900
Brand: Brady
| Compliance certificates | CE/EAC/RoHS |
| Form factor | 1U |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Rack mounting | Yes |
| Reset button | Yes |
| Switch layer | L2/L3 |
| 10G support | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3af/IEEE 802.3at |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Built-in processor | Yes |
| Flash memory | 128 MB |
| Internal memory | 1000 MB |
| Mean time between failures (MTBF) | 200000 h |
| Operating system installed | RouterOS |
| Processor frequency | 2208 MHz |
| Processor manufacturer | ARM |
| Processor model | 98DX226S |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 17 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Console port | RJ-45 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB Type-A ports quantity | 1 |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (max) | 227 W |
| Power consumption (typical) | 43 W |
| Power source | AC/PoE |
| Power supply included | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Brand Name | MikroTik |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 98012381
Brand: HUAWEI eKit
Brand: Cisco
Reference: W128926814
Brand: Cisco
Reference: W129177350
Brand: Netgear
Brand: Netgear
Brand: Cisco
Reference: 826763, 13663
Brand: D-Link
Brand: Planet
Reference: JL256A-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Planet
Brand: Planet
Brand: Netgear
check_circle
check_circle