| Plug and Play | Yes |
| Maximum data transfer rate | 1250 Mbit/s |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Interface | LC |
| Maximum transfer distance | 2000 m |
| Sensitivity | -1 dBmW |
| Wavelength | 1310 nm |
| Connectivity technology | Wired |
| Brand Name | Allied Telesis |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Planet
Brand: Planet
Brand: Planet
Reference: AMG265M-1F-1S
Brand: AMG
Brand: AMG
Brand: Planet
Reference: AMG210M-1GAT-1SM1B-P30
Brand: AMG
Reference: 506519
Brand: Intellinet
Brand: AMG
Reference: AMG210M-1GAT-1SS2-P30
Brand: AMG
Reference: AMG210M-1FAT-1SM1A-P30
Brand: AMG
Reference: AMG210M-1F-1SM1A
Brand: AMG
check_circle
check_circle