| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 2 gender | Male |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Product colour | Black |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: C60UTPXC6AX31W
Brand: PATCHBOX
Reference: C60STPXC6AXX1G
Brand: PATCHBOX
Reference: C60UTPXC6AXX1Y
Brand: PATCHBOX
Reference: P36STPXC6AX24V
Brand: PATCHBOX
Reference: 835579
Brand: Ubiquiti
Reference: P36UTPXC6AX24B
Brand: PATCHBOX
Brand: Belden
Reference: 99111768
Brand: Cisco
Reference: P36STPXC6AX24K
Brand: PATCHBOX
check_circle
check_circle