iiyama Desk Mount, Clamp, 66.1 lbs (30 kg), 10", 27", 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm), Black
| Number of displays supported | 3 |
| Maximum screen size | 27" |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 66.1 lbs (30 kg) |
| Minimum screen size | 10" |
| Minimum VESA mount | 2.95 x 2.95" (75 x 75 mm) |
| Maximum VESA mount | 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm) |
| Mounting | Clamp |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 7.87 - 15.7" (200 - 400 mm) |
| Pivot angle | 0 - 90° |
| Product color | Black |
| Clamp included | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
Data sheet
Specific References
Brand: SMS
Reference: 1068943
Brand: Neomounts
Brand: B-Tech
Brand: Neomounts
Reference: 819330
Brand: Neomounts
Reference: VS18756
Brand: ViewSonic
Reference: 819299
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Brand: SMS
Brand: Neomounts
iiyama Desk Mount, Clamp, 66.1 lbs (30 kg), 10", 27", 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm), Black
check_circle
check_circle