Reference: 110900
Brand: Brady
B-Tech BT8581/BS, Freestanding, 77.2 lbs (35 kg), 47", 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm), Black, Silver
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 47" |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 77.2 lbs (35 kg) |
| Maximum VESA mount | 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm) |
| Mounting | Freestanding |
| Cable management | Yes |
| Product color | Black, Silver |
| Housing material | Steel |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Easy to install | Yes |
| Width | 27.6" (700 mm) |
| Depth | 20.3" (515 mm) |
| Height | 72.6" (1844 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 94039010 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1068941
Brand: Neomounts
Brand: SMS
Brand: Neomounts
Brand: SMS
Brand: Neomounts
Brand: B-Tech
Reference: VS18756
Brand: ViewSonic
B-Tech BT8581/BS, Freestanding, 77.2 lbs (35 kg), 47", 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm), Black, Silver
check_circle
check_circle