B-Tech BT8700, Screws, 154.3 lbs (70 kg), 39", 75", 26.5 x 15.7" (672 x 400 mm), Black, Silver
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 75" |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 154.3 lbs (70 kg) |
| Minimum screen size | 39" |
| Maximum VESA mount | 26.5 x 15.7" (672 x 400 mm) |
| Mounting | Screws |
| Cable management | Yes |
| Product color | Black, Silver |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Easy to install | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 94039010 |
Data sheet
Specific References
Reference: 874250
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Reference: 819309
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Brand: B-Tech
Reference: 819299
Brand: Neomounts
Reference: 819301
Brand: Neomounts
Reference: 819300
Brand: Neomounts
Brand: SMS
Reference: 819303
Brand: Neomounts
B-Tech BT8700, Screws, 154.3 lbs (70 kg), 39", 75", 26.5 x 15.7" (672 x 400 mm), Black, Silver
check_circle
check_circle