HP Mouse óptico USB de 3 botones, Ambidextrous, Optical, USB Type-A, Black
| Purpose | Office |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scroll | Yes |
| Recommended usage | PC |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product color | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| HP segment | Home |
| Plug and Play | Yes |
| Power source | Cable |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Weight | 3.92 oz (111 g) |
| Package width | 8.46" (215 mm) |
| Package depth | 5.51" (140 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 5.29 oz (150 g) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 4.53 x 2.5 x 1.39" (115.1 x 63.5 x 35.3 mm) |
| Package dimensions (WxDxH) | 8.46 x 5.51 x 1.57" (215 x 140 x 40 mm) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| USB required | Yes |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: 833989
Brand: Logitech
Reference: 821920
Brand: Logitech
Brand: Lenovo
Reference: W128807398
Brand: HP
HP Mouse óptico USB de 3 botones, Ambidextrous, Optical, USB Type-A, Black
check_circle
check_circle