Kingston Technology KCP556UD8-32, 32 GB, 1 x 32 GB, DDR5, 288-pin DIMM
| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 46 |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.1 V |
Data sheet
Specific References
Reference: W125834331
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Kingston
Reference: 774174-001B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 397415-B21416473-001EM162AAKTH-X
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU5M30Z71649
Brand: Lenovo
Reference: W125834373
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Kingston
Reference: 99001379
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Kingston Technology KCP556UD8-32, 32 GB, 1 x 32 GB, DDR5, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle