HP 691740-001, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1600 MHz, 204-pin SO-DIMM
| Internal memory | 4 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Compatible products | EliteBook 745 G2 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99101821
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129021761
Brand: Corsair
Brand: Samsung
Reference: 00D4968
Brand: CoreParts
Reference: FRU5M30V06805
Brand: Lenovo
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: H2P64AA-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0MTA18ASF2G72AZ-2G3B1-RFB
Brand: Dell
HP 691740-001, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1600 MHz, 204-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle