Reference: 110900
Brand: Brady
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Compatible products | OptiPlex XE3 MT OptiPlex XE3 SFF Precision Workstation 3430 SFF Precision Workstation 3430 XL Precision Workstation 3431 SFF Vostro 3671 MT OptiPlex 3080 MT OptiPlex 3080 SFF Precision Workstation 3440 SFF Precision Workstation 3440 XE Precision Workstation 3640 Tower Precision Workstation 3640XE Tower Vostro 3681 SFF Vostro 3888 MT Vostro 5880 Inspiron 3880 MT OptiPlex 5080 MT OptiPlex 5080 SFF OptiPlex 7080 MT OptiPlex 7080 SFF |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Chips organization | 1Rx16 |
Data sheet
Specific References
Brand: Kingston
Reference: 629026-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KCP426ND8_16, KCP426NS8_16, AA101753, AA101753-RFB
Brand: CoreParts
Reference: KTD-XPS730CL_4G, HMT451U6BFR8A-PB
Brand: CoreParts
Reference: W125834682
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 735302-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 01KR355, 4ZC7A08709, 4ZC7A08709-RFB, 5YZ55AA, 8WKDY, HMA84GR7CJR
Brand: CoreParts
DELL AB371021, 8 GB, 1 x 16 GB, DDR4, 3200 MHz, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle