| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 17 |
| Compatible products | ProLiant DL380 Gen9 |
| Component for | Server |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory data transfer rate | 2400 MT/s |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 445167-061
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99103954
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0AA138422-RFB, 99110889
Brand: Dell
Reference: A8711888, 0A8711888-RFB, 642990
Brand: Dell
Reference: 501534-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 815100-B21, 815100-B21-RFB, 99106395
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128866777
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle