Description
PC Connector: HDMI, USB and Audio
KVM Connector: DVI-D (Single Link), USB and Audio
Length: 1.8m
ATEN 2L-7D02DH. Cable length: 70.9" (1.8 m), Product color: Black, Connector 1: HDMI Type A (Standard). Weight: 9.42 oz (267 g), Package weight: 10.1 oz (287 g). Master (outer) case net weight: 23.6 lbs (10.7 kg), Master (outer) case width: 13" (330 mm), Master (outer) case length: 17.7" (450 mm)
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Product color | Black |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight | 9.42 oz (267 g) |
| Package weight | 10.1 oz (287 g) |
| Master (outer) case net weight | 23.6 lbs (10.7 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 13" (330 mm) |
| Master (outer) case length | 17.7" (450 mm) |
| Master (outer) case height | 7.87" (200 mm) |
| Master (outer) case weight | 25.4 lbs (11.5 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 40 pc(s) |
Product Details
2026-06-05
New
Data sheet
- Product color
- Black
- Cable length
- 70.9" (1.8 m)
- Connector 1
- HDMI Type A (Standard)
- Connector 2
- DVI-D
- Connector 1 gender
- Male
- Connector 2 gender
- Male
- Weight
- 9.42 oz (267 g)
- Harmonized System (HS) code
- 84733080
- Package weight
- 10.1 oz (287 g)
- Master (outer) case width
- 13" (330 mm)
- Master (outer) case length
- 17.7" (450 mm)
- Master (outer) case height
- 7.87" (200 mm)
- Master (outer) case weight
- 25.4 lbs (11.5 kg)
- Quantity per master (outer) case
- 40 pc(s)
- Master (outer) case net weight
- 23.6 lbs (10.7 kg)
Specific References
- UPC
- 672792007538
- EAN13
- 4719264645648
- MPN
- 2L-7D02DH