Description
PC Connector: HDB & PS/2
Console Connector: 3 in 1 SPHD (Keyboard/Mouse/Video)
Length: 30 feet (10m) (Slim)
Please see"KVM Cables Table" for compatible products
ATEN 2L-5210P. Cable length: 393.7" (10 m), Video port type: VGA, Product color: Black. Weight: 30 oz (850 g), Package weight: 30 oz (850 g). Master (outer) case net weight: 37.5 lbs (17 kg), Master (outer) case width: 13" (330 mm), Master (outer) case length: 17.7" (450 mm)
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Video port type | VGA |
| Product color | Black |
| Connector 1 | HDB-15, 2xPS/2 |
| Connector 2 | SPHD-15 |
| Connector gender | Male/Male |
| Weight | 30 oz (850 g) |
| Package weight | 30 oz (850 g) |
| Master (outer) case net weight | 37.5 lbs (17 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 13" (330 mm) |
| Master (outer) case length | 17.7" (450 mm) |
| Master (outer) case height | 9.45" (240 mm) |
| Master (outer) case weight | 39 lbs (17.7 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 20 pc(s) |
Product Details
2026-06-01
New
Data sheet
- Product color
- Black
- Cable length
- 393.7" (10 m)
- Connector 1
- HDB-15, 2xPS/2
- Connector 2
- SPHD-15
- Weight
- 30 oz (850 g)
- Harmonized System (HS) code
- 84733080
- Connector gender
- Male/Male
- Package weight
- 30 oz (850 g)
- Master (outer) case width
- 13" (330 mm)
- Master (outer) case length
- 17.7" (450 mm)
- Master (outer) case height
- 9.45" (240 mm)
- Master (outer) case weight
- 39 lbs (17.7 kg)
- Quantity per master (outer) case
- 20 pc(s)
- Video port type
- VGA
- Master (outer) case net weight
- 37.5 lbs (17 kg)
Specific References
- UPC
- 672792001574
- EAN13
- 0672792001574
- MPN
- 2L-5210P