ATEN 2L-7D01H, 39.4" (1 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), 3D, Black
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| 3D | Yes |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160, 4096 x 2160 |
| HDMI Ethernet channel | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| AWG wire size | 30 |
| Cable material | Copper |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 80 °C |
| Compliance certificates | RoHS |
| Cable diameter | 0.236" (6 mm) |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 2.82 oz (80 g) |
| Master (outer) case net weight | 21.2 lbs (9.6 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 13" (330 mm) |
| Master (outer) case length | 17.7" (450 mm) |
| Master (outer) case height | 11" (280 mm) |
| Master (outer) case weight | 23.1 lbs (10.5 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 120 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: IC-9105G, IC-31886, HDM19195V2.0, AK-330107-050-S, AK-330114-050
Brand: MicroConnect
Brand: Microconnect
Brand: Microconnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-1010D, 2UX03AA#ABB, AK-330107-010-S, HDM19191V2.0, MC-HDM19
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-1080D, IC-9110G, HDM191910V2.0, AK-330107-100-S, TCOCDMI141
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDMM50CM, TC 0.5MHDMI, HDM19190.5V2.0, HDM19190.5V1.4W
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-1015D
Brand: MicroConnect
ATEN 2L-7D01H, 39.4" (1 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), 3D, Black
check_circle
check_circle