| Battery LED indicator | Yes |
| Ergonomic design | No |
| Full-size keyboard | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Product colour | Black |
| Protection features | Splash proof |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Plug and Play | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Fingerprint reader | No |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard language | US English |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | No |
| Purpose | Universal |
| Recommended usage | Universal |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| USB hub | No |
| Windows keys | Yes |
| Mouse included | No |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Receiver type | Nano receiver |
| Power source type | Battery |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 1 |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 164 x 450 x 20 mm |
| Keyboard weight | 700 g |
Data sheet
Specific References
Brand: HP
Reference: 834536
Brand: Logitech
Reference: W129173259
Brand: Logitech
Reference: N3R87AA#ABY,803181-081
Brand: HP
Reference: W128268293
Brand: HP
check_circle
check_circle