| Average seek time | 8.5 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| Component for | Server/workstation |
| Full stroke seek time | 18.2 ms |
| HDD capacity | 2 |
| HDD size | 3.5 " |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Interface | SAS |
| SMART technology | Yes |
| Track to track seek time | 0.7 ms |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Card reader integrated | No |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Ethernet LAN | No |
| FireWire 400 | No |
| FireWire 800 | No |
| Internal | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 0 |
| Wi-Fi | No |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 653951-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 785069-B21, 785411-001, 781272
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ST9500620NS
Brand: Seagate
Reference: 606932
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129153114
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 06P5776,90P1318,90P1321,32P0734,32P0736,90P1380,90P1383,40K1026
Brand: Lenovo
Reference: J9F48A, 99106389
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: J9F46A, 607351
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle