| Component for | Server/workstation |
| HDD capacity | 146 GB |
| HDD size | 2.5 " |
| HDD speed | 15000 RPM |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Ethernet LAN | No |
| Fibre Channel | No |
| FireWire 400 | No |
| FireWire 800 | No |
| Hot-Plug support | Yes |
| Internal | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 0 |
| USB powered | No |
| Operating voltage | 5 V |
| Brand Name | Fujitsu |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: ST500DM002,SGT-ST500DM002
Brand: Seagate
Reference: 99000150
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 510879
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 657739-001, 99101836
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FRU81Y9731
Brand: IBM
Reference: 99106298
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 759212-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99106399
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 653954-001, 653954-001, 606822
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 792253
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle