Reference: 110900
Brand: Brady
Seagate Enterprise ST4000NM0115, 4 TB, 7200 RPM, 128 MB, 3.5", Serial ATA III
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| Interface | Serial ATA III |
| Type | HDD |
| Component for | NAS |
| Storage drive buffer size | 128 MB |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD sustained transfer rate | 26.9 MiB/s |
| Average latency | 4.16 ms |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Power consumption (typical) | 6.94 W |
| Power consumption (idle) | 5.45 W |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Operating shock | 70 G |
| Non-operating shock | 300 G |
| Storage drive adapter included | No |
| Width | 4.01" (101.8 mm) |
| Height | 1.03" (26.1 mm) |
| Depth | 5.79" (147 mm) |
| Weight | 24 oz (680 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 659569-001, 659341-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 737390-B21, 517350-001, 488060-001, 376593-001, 389343-001, 3893
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Western Digital
Reference: 870755-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AG804ABR
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99113111
Brand: Lenovo
Seagate Enterprise ST4000NM0115, 4 TB, 7200 RPM, 128 MB, 3.5", Serial ATA III
check_circle
check_circle