Lanview MO-INT-SFP-AOC-10G-7M, 275.6" (7 m), SFP+, SFP+
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Light Blue |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Intel |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: 10GB-F02-SFPP
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: DL-QSFP28-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: 10GB-F07-SFPP
Brand: Lanview
Reference: AL-QSFP-100G-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC10M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Lanview MO-INT-SFP-AOC-10G-7M, 275.6" (7 m), SFP+, SFP+
check_circle
check_circle