Lanview MO-ENT-QSFP-100G-AOC-3M, 118.1" (3 m), DAC, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Enterasys |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-2M
Brand: Lanview
Reference: J9283B, JD097C, J9283D
Brand: Lanview
Reference: JNP-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-2M
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-2M
Brand: Lanview
Reference: AL-QSFP-100G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: CB-QSFP4X10G-1M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Lanview MO-ENT-QSFP-100G-AOC-3M, 118.1" (3 m), DAC, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle