Lanview MO-JNP-10G-AOC-2M, 78.7" (2 m), AOC, SFP+, SFP+
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Juniper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: CAB-SFP-SFP-3M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H25G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC1M-AL
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: INT-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU3M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-100G-C1M
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-10G-AOC-2M, 78.7" (2 m), AOC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle