Lanview MO-JNP-40G-AOC-10M, 393.7" (10 m), QSFP+, QSFP+
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Green |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Core diameter | 9 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Juniper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Storage temperature (T-T) | -4 - 85 °C |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 7Z57A03552
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-3M
Brand: Lanview
Reference: AL-QSFP-100G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-4M
Brand: Lanview
Reference: 487649-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 845406-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-H40G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP28-DAC-25G-1.5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10AOC1M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-40G-C0.5M
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-40G-AOC-10M, 393.7" (10 m), QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle