| Battery recharge time | 3 h |
| Talk time | 13 h |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Noise reduction | Yes |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Microphone frequency | 35 - 21000 Hz |
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Microphone sensitivity | -40 dB |
| Microphone type | Boom |
| Base station | Yes |
| Control type | Buttons |
| DECT connectable | Yes |
| Headset type | Monaural |
| Operating keys | Answer/end call/Mute/Volume -/Volume + |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 53 dB |
| Volume control | Button |
| Wearing style | Handheld |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP/AVRCP/HFP/HSP |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Connectivity technology | Wired |
| Wireless range | 180 m |
| Wireless range (line of sight) | 137 m |
| Wireless range (typical building) | 40 m |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 833993
Brand: Logitech
Reference: 213726-01, 76U46AA
Brand: HP Poly
Reference: 1045949, 7K2F3AA
Brand: HP Poly
Reference: 833192
Brand: Logitech
check_circle
check_circle