| Ear coupling | Circumaural |
| Noise canceling | Yes |
| Noise canceling type | Passive |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone type | Boom |
| Power bank battery capacity | 160 mAh |
| Cable colour | Black |
| Cable length | 890 m |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| Head-band cushion | Yes |
| Brand Name | HP |
Data sheet
Specific References
Reference: W129184124
Brand: Lenovo
Reference: 504547
Brand: Sennheiser
Reference: 825247
Brand: Jabra
Brand: Jabra
check_circle
check_circle