Microconnect HDMISUPERSLIM2M, 78.7" (2 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), 3D, 18 Gbit/s, Black, Metallic
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black, Metallic |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDMI version | 2.0 |
| 3D | Yes |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Dolby technologies | Dolby TrueHD |
| HDMI Ethernet channel | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.4/2.2 |
| Data transfer rate | 18 Gbit/s |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| AWG wire size | 34 |
| Cable material | Copper |
| Cable type | Round cable |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | RoHS |
| Cable diameter | 0.165" (4.2 mm) |
| Weight | 1.55 oz (44 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 8.62" (219 mm) |
| Package depth | 6.26" (159 mm) |
| Package height | 1.5" (38 mm) |
| Package weight | 7.13 oz (202 g) |
| Warranty period | 25 year(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: Cisco
Reference: HDM19191.5V2.1
Brand: MicroConnect
Reference: AK-330106-030-S
Brand: MicroConnect
Reference: UACC-CABLE-UHS-2M
Brand: Ubiquiti
Reference: HDMI-1060D-FLEX, HDMI-1060D, HDM19197.5V2.0
Brand: Microconnect
Reference: HDMI-1053
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDM19195V2.1, AK-330124-050-S
Brand: MicroConnect
Reference: HDM191940V14764180
Brand: Digitus
Microconnect HDMISUPERSLIM2M, 78.7" (2 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), 3D, 18 Gbit/s, Black, Metallic
check_circle
check_circle