Microconnect MC-CONMVGAHM, Black, FCC, CE, 0 - 70 °C, -10 - 80 °C, 10 - 85%, 5 - 90%
| Product color | Black |
| Cable length | 0" (0 m) |
| Certification | FCC, CE |
| HDCP | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 80 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Width | 1.61" (41 mm) |
| Depth | 2.83" (72 mm) |
| Height | 0.709" (18 mm) |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Manual | Yes |
| Package width | 7.05" (179 mm) |
| Package depth | 4.65" (118 mm) |
| Package height | 2.32" (59 mm) |
| Package weight | 8.25 oz (234 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: Yealink
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-VGA8, HD2VGAE2, 0B47069, 03X6574, NP031AA
Brand: MicroConnect
Reference: DP-HDMI45, 0B47089, EJU-00004, Q7X-00022, EJU-00004, EJT-00004
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Microconnect MC-CONMVGAHM, Black, FCC, CE, 0 - 70 °C, -10 - 80 °C, 10 - 85%, 5 - 90%
check_circle
check_circle