Microconnect DPHDMI3W, 5.91" (0.15 m), DisplayPort, HDMI, Male, Female, Nickel
| Cable length | 5.91" (0.15 m) |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector contacts plating | Nickel |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| Bandwidth | 10200 MB/s |
| Bandwidth | 225 MHz |
| Product color | White |
| Converter type | Active video converter |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package width | 7.8" (198 mm) |
| Package depth | 7.09" (180 mm) |
| Package height | 0.984" (25 mm) |
| Package weight | 1.55 oz (44 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128828428, ICOC-HDMI-D-018
Brand: MicroConnect
Reference: 0B47089
Brand: MicroConnect
Reference: DP-HDMI-2004K
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: DP-3011, DP-3010, DP-HDMI-100
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: DP-3005, DP-HDMI-050
Brand: MicroConnect
Reference: 0DAUBNBC084
Brand: Dell
Brand: MicroConnect
Reference: DP-3031, DP-3030, DP-HDMI-300
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Microconnect DPHDMI3W, 5.91" (0.15 m), DisplayPort, HDMI, Male, Female, Nickel
check_circle
check_circle