Lindy 36270, 19.7" (0.5 m), HDMI Type A (Standard), DVI-D, Male, Male, Straight
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Data transfer rate | 4.95 Gbit/s |
| Product color | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 30 |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | REACH, UL |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: NP031AA, NP031AA#ABB, X1B84AA#ABB, H4F02AA, H4F02AA#AC3, 470-ABZ
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-10A, HDDVIMF8IN
Brand: MicroConnect
Reference: DP-3050, IC-51959, DP-HDMI-500
Brand: MicroConnect
Brand: Cisco
Reference: 0B47089
Brand: MicroConnect
Reference: DP-HDMI-3004K
Brand: MicroConnect
Lindy 36270, 19.7" (0.5 m), HDMI Type A (Standard), DVI-D, Male, Male, Straight
check_circle
check_circle