| Connector 1 | Mini DisplayPort |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.3 |
| DisplayPort version | 1.2a |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1200 (WUXGA), 3840 x 2160 |
| Bandwidth | 297 MHz |
| Product color | White |
| Jacket material | Plastic |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Weight | 2.65 oz (75 g) |
| Width | 1.77" (45 mm) |
| Depth | 6.89" (175 mm) |
| Height | 0.591" (15 mm) |
| Package width | 0.748" (19 mm) |
| Package depth | 4.72" (120 mm) |
| Package height | 8.35" (212 mm) |
| Package weight | 3.39 oz (96 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 6.61 lbs (3 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 10.6" (270 mm) |
| Master (outer) case length | 13.2" (335 mm) |
| Master (outer) case height | 9.06" (230 mm) |
| Master (outer) case weight | 9.59 lbs (4.35 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 40 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 1WC36AA, N9K77AA, EE-HG950DBEGWW, 4X90M44010
Brand: MicroConnect
Reference: NP031AA, NP031AA#ABB, X1B84AA#ABB, H4F02AA, H4F02AA#AC3, 470-ABZ
Brand: MicroConnect
Reference: AA-AV2N12B
Brand: MicroConnect
Reference: AK-330300-030-S
Brand: Microconnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: H4F02AA, H4F02AA#AC3
Brand: MicroConnect
Reference: DP-3021, DP-3020, DP-HDMI-200
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
ATEN VC981-AT, Mini DisplayPort, HDMI, Male, Female, Straight, Straight
check_circle
check_circle