Motorola LI2208, Handheld bar code reader, 1D, Linear, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, JAN, U.P.C., 547 reads/s, 617 nm
| Type | Handheld bar code reader |
| Scanner type | 1D |
| Sensor type | Linear |
| Linear (1D) barcodes supported | Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, JAN, U.P.C. |
| Read rate (max) | 547 reads/s |
| Wavelength | 617 nm |
| Pitch reading angle | -65 - 65° |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | RS-232 |
| Cable length | 82.7" (2.1 m) |
| Product color | White |
| International Protection (IP) code | IP42 |
| Power source type | DC |
| Weight | 4.94 oz (140 g) |
| Width | 2.64" (67 mm) |
| Depth | 3.9" (99 mm) |
| Height | 6.3" (160 mm) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
Data sheet
Specific References
Brand: Zebra
Reference: 10028713-LS2208-SR20007R-UR538-3
Brand: Zebra
Reference: 13-LI2208-SR00007ZZWW
Brand: Zebra
Reference: 13-LS1203-HD20007ZZR
Brand: Zebra
Brand: CipherLab
Brand: Datalogic
Brand: Zebra
Reference: 103502, 13-LI4278-TRWU0100ZER
Brand: Zebra
Reference: 901451017, 24-TD1130-BK-65
Brand: Datalogic
Reference: BLUETOOTH32-1202G-2USB-5BF538-08
Brand: Honeywell
Brand: Newland
Brand: CipherLab
Brand: Datalogic
Brand: Zebra
Motorola LI2208, Handheld bar code reader, 1D, Linear, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, JAN, U.P.C., 547 reads/s, 617 nm
check_circle
check_circle