Lenovo GX91M73946, Wired, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, 10,100,1000 Mbit/s, Gray, MicroSD (TransFlash), SD, 4K Ultra HD
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Product color | Gray |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), SD |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum refresh rate | 30 Hz |
| Certification | CB, CE |
| Power source type | USB |
| Power supply | 100 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Width | 4.33" (110 mm) |
| Depth | 2.05" (52 mm) |
| Height | 0.551" (14 mm) |
| Weight | 4.76 oz (135 g) |
| Package width | 5.59" (142 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 0.906" (23 mm) |
| Package weight | 6.07 oz (172 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 40A80045IT
Brand: Lenovo
Brand: Acer
Reference: W128173039
Brand: Lenovo
Reference: W128829734
Brand: HP
Lenovo GX91M73946, Wired, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, 10,100,1000 Mbit/s, Gray, MicroSD (TransFlash), SD, 4K Ultra HD
check_circle
check_circle