Microconnect MC-HUBAV1, Docking, White, 1.06 oz (30 g), 11.1" (282 mm), 3.9" (99 mm), 1.89" (48 mm)
| Connectivity technology | Docking |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Product color | White |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package width | 11.1" (282 mm) |
| Package depth | 3.9" (99 mm) |
| Package height | 1.89" (48 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
Data sheet
Specific References
Brand: OWC
Reference: 40A80045DE
Brand: Lenovo
Brand: Asus
Reference: 40A20090IT
Brand: Lenovo
Reference: 99107785
Brand: Lenovo
Brand: HP
Microconnect MC-HUBAV1, Docking, White, 1.06 oz (30 g), 11.1" (282 mm), 3.9" (99 mm), 1.89" (48 mm)
check_circle
check_circle