| 3D | Yes |
| AWG wire size | 32 |
| Cable length | 0.2 m |
| Cable material | Copper |
| Chipset | CYPD2119 |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | Mini Displayport |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector contacts plating | Gold |
| DisplayPort version | 1.2 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Maximum resolution | Supports 4K Ultra HD (30Hz) pixels |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | Yes |
| Brand Name | MicroConnect |
| Warranty | 25 |
| Cable diameter | 4.5 mm |
Data sheet
Specific References
Reference: 0DANARBC084
Brand: Dell
Reference: USBC-DP100
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: 99000986
Brand: HP
Reference: 764048
Brand: Digitus
Reference: 484156-001, 481409-001, FH973AA, 470-AANH, F7W96AA, 023NVR, 470-
Brand: MicroConnect
check_circle
check_circle