| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | VGA |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Cable length | 0" (0 m) |
| Product color | Black |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Chipset | Algoltek AG6200A |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Certification | CE, UKCA, FCC, RoHS, REACH |
| Width | 0.866" (22 mm) |
| Depth | 1.65" (42 mm) |
| Height | 0.512" (13 mm) |
| Weight | 0.317 oz (9 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.72" (120 mm) |
| Package depth | 4.72" (120 mm) |
| Package height | 0.787" (20 mm) |
| Package weight | 0.494 oz (14 g) |
| Package type | Polybag |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: 14.01.3441, 783496
Brand: Roline
Brand: Black Box
Brand: Black Box
Reference: 772219
Brand: Black Box
Reference: 776600
Brand: Black Box
Lindy 38194, HDMI Type A (Standard), VGA, 0" (0 m), Black
check_circle
check_circle