DELL Y3F7Y, Battery, DELL, Inspiron 13 5368, 5378, 7368, 7378 Inspiron 15 5568, 7569, 7579, 5578, 5567, 5565 Inspiron 17...
| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Inspiron 13 5368, 5378, 7368, 7378 Inspiron 15 5568, 7569, 7579, 5578, 5567, 5565 Inspiron 17 5767, 5765 Latitude 13 3379 Vostro 14 5468 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 9.53" (242 mm) |
| Package depth | 6.42" (163 mm) |
| Package height | 1.06" (27 mm) |
| Package weight | 9.74 oz (276 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0B200-02640000, C21N1701, C21PQC5
Brand: CoreParts
Brand: Origin Storage
DELL Y3F7Y, Battery, DELL, Inspiron 13 5368, 5378, 7368, 7378 Inspiron 15 5568, 7569, 7579, 5578, 5567, 5565 Inspiron 17...
check_circle
check_circle