DELL DJWGP, Battery, DELL, Latitude 5591/5580/5280
| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Latitude 5591/5580/5280 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 9.57" (243 mm) |
| Package depth | 6.46" (164 mm) |
| Package height | 0.945" (24 mm) |
| Package weight | 9.81 oz (278 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 847260
Brand: HP
Reference: 020-8084-A, 661-04569, 661-7467, A1495, F909, F90C, F90G, F90H
Brand: CoreParts
Reference: 716723-271, 717376-001, 719796-001, CM03XL, CM03XL, D8T39AV, E7U
Brand: CoreParts
Reference: ACER, AS16A5K, AS16A7K, AS16A8K
Brand: CoreParts
DELL DJWGP, Battery, DELL, Latitude 5591/5580/5280
check_circle
check_circle