DELL CYMGM, Battery, DELL, Lattitude 3590/3580
| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Lattitude 3590/3580 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 15.6" (396 mm) |
| Package depth | 6.77" (172 mm) |
| Package height | 2.91" (74 mm) |
| Package weight | 12.8 oz (362 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 644894
Brand: HP
Reference: 3INP5_82_70, AP18C8K, KT.0030G.022, KT.00205.006, KT.00205.004
Brand: CoreParts
Reference: 70-NVS1B1000Z, C31-UX30, PP625289AB-3250
Brand: CoreParts
Reference: 0K8HC, 0M7T5F, 1N9C0, 7W6K0, CXF66, F49WX, N5YH9, NVWGM, VJXMC
Brand: CoreParts
DELL CYMGM, Battery, DELL, Lattitude 3590/3580
check_circle
check_circle