| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery technology | Lithium |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 15.5" (393 mm) |
| Package depth | 6.73" (171 mm) |
| Package height | 2.83" (72 mm) |
| Package weight | 17.6 oz (500 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5B10Y75089
Brand: Lenovo
Reference: FRU5B11K09314
Brand: Lenovo
Reference: HB4692Z9ECW-22A
Brand: CoreParts
Reference: FRU5B10W51829
Brand: Lenovo
Reference: AP18C7M, KT00407008, TMP414RN-51-53XF
Brand: CoreParts
Reference: 020-01728, 820-00097, 820-1190, A1820
Brand: CoreParts
DELL K3JK9, Battery, DELL
check_circle
check_circle